Hakkımızda

Hakkımızda

Ülkemizdeki evcil hayvancılık sektörüne yeni bir bakış kazandırmak hedefiyle 2010 yılında kurulan firmamız , bu hedef doğrultusunda, evcil hayvan sahiplerinin ihtiyaçlarını daha kolay bir şekilde karşılayabilmeleri için alışveriş merkezlerinde mağazalar açarak, binlerce çeşit ürünü müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Firmamız, 1954 yılında Türkiye’nin ilk evcil hayvan mağazacılığını başlatan firmalardan Teknik Akvaryum’un ikinci kuşak yöneticisi Selim Kınsun ve başlangıçtaki ortağı ile yılların deneyimini günümüzün şartlarıyla birleştirmiştir. Firmamızın halkalarına ilk kuruluş yılında Kanyon Mağazası, ikinci yılında Akbatı Mağazası, sonraki yıllarda ise Beylikdüzü Migros, Akasya Acıbadem, Cadde Halkalı ve Capitol (franchise), Maltepe Park, Starcity (franchise), Arena Park, Pendik MarinTürk ve Hilltown mağazaları ile Esenyurt Agora İş Merkezi’nde bulunan Türkiye’nin ilk Pet Market ve lojistik merkezi eklenmiştir.

Öɾnek aldığımız batı ülkelerinde 3 kişiden 1’i kedi veya köpek beslerken Türkiye’de 20 kişiye 1 kedi veya köpek bile düşmemektedir. İnsana sevgi ve sorumluluk aşılanmasında çok önemli bir yeri olan evcil hayvan beslenmesinin yaygınlaşması en önemli misyonumuzdur. Görevimiz, insanın karakter gelişiminde çok önemli katkısı olan evcil hayvan edinilmesinde, mümkün olan en mode tarzda, hangi evcil hayvanın kişinin karakterine ve hayat tarzına uygun olduğunun belirlenmesine aracılık etmektir.

İşimizin en önemli parçası olan 10-15 yıllık bir dostluğunun başlangıcının sorunsuz olması için, yavrularımızın ailelerine kavuşmalarını bekledikleri süreçte gerekli tüm aşıları yapılmakta, aşı periyodlarına göre diğer yavrularla bir araya getirilerek sosyalleşmeleri sağlanmaktadır. Tüm yavrularımız sağlık kontrollerinden geçirilerek ırk ve sağlık garantisi ile yeni ailelerine teslim edilmektedir.

Tüm mağazalarımız Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen “Ev ve Süs Hayvanı Satış Yeri” ruhsatına sahip olup, düzenli olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri yetkilileri tarafından denetlenmektedir. Ayrıca tüm mağazalarımıza, haftada en az iki gün, bağımsız klinisyen veteriner hekimler tarafından sözleşmeli kontrol ve bakım hizmeti alınmaktadır.

Şu an için 12 mağaza ve 60 çalışanı ile hizmet vermekte olan firmamız, önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğine inandığımız bu sektöre maddi, manevi daha pek çok yatırım yapmaya, çok daha yüksek standartları ve hizmeti hak ettiğine inandığımız bu sektöre daha iyisini sunabilmek için kendisi ile yarışmaya devam edecektir.